środa, 9 maja 2012

Udana rehabilitacja Kłobuka Mikołajki

Po pogromie sprzed tygodnia w Reszlu 1:8, piłkarze Kłobuka Mikołajki w pełni zrehabilitowali się pokonując w sobotę na „Arenie Mikołajki” silną ekipę Wilczka Wilkowo 3:1.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla zajmujących siódme miejsce piłkarzy Wilczka, którzy już w 3 minucie objęli prowadzenie. Kolejne kilka minut, to nadal sporo chaosu w grze Kłobuka. Jednak później powoli do głosu zaczęli wreszcie dochodzić gospodarze. W 15 minucie, po jednej z akcji z lewej strony, tuż za polem karnym interweniował bramkarz gości. Sędzia dyktuje rzut wolny, który bezpośrednim strzałem na bramkę zamienia Karol Bubienko i jest remis. Ta bramka dodała skrzydeł piłkarzom Kłobuka, jednak nie udało im się zdobyć w I części spotkania kolejnej bramki. Na szczęście gościom też.
Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Kłobuk próbował atakować, jednak goście także nie poprzestawali jedynie na obronie własnej bramki. W 60 minucie składna akcja Kłobuka i Szynder trafia do siatki, dając prowadzenie piłkarzom z Mikołajek. Gospodarze prowadząc, nadal atakowali. W 72 minucie Adam Marcinkiewicz ustala wynik spotkania, strzelając trzecią bramkę dla Kłobuka. Od 85 minuty spotkania, Kłobuk grał w przewadze po tym, jak czerwoną kartkę ujrzał jeden z zawodników Wilczka. Kłobuk Mikołajki – Wilczek Wilkowo 3:1.
Po meczu powiedzieli:
Marek Zawalich (trener): W tym meczu pokazaliśmy troszkę swoich umiejętności, mówię troszkę, bo stać nas na więcej i do tego będę dążył. Piłkarze dostali z mojej strony jasny przekaz, jak mają grać i jak będziemy grać. Na dzień dzisiejszy żaden zawodnik nie jest pewny wyjścia w pierwszym składzie. Sparing rozegrany w Wydminach (1 maja z Mazurem 2:2 – przyp. red.) pomógł mi w paru decyzjach. Jak pokazuje życie, można rozegrać mecz kontrolny nawet w trakcie rozgrywek, to nie jest problem. Dziękuję kibicom i proszę o więcej.
Dzięki temu zwycięstwu Kłobuk utrzymał dziewiątą lokatę w tabeli. Liderem nadal pozostaje Omulew Wielbark. Kolejnym rywalem piłkarzy z Mikołajek będzie Warmia Olsztyn. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę w Olsztynie.