niedziela, 20 maja 2012

Pewne zwycięstwo Kłobuka Mikołajki

W sobotę piłkarze Kłobuka Mikołajki na “Arenie Mikołajki” zainkasowali pewnie trzy punkty pokonując Łynę Sępopol 4:1! Ozdobą meczu były cudnej urody bramki.

Już w 14 minucie meczu, po pięknym uderzeniu Adama Marcinkiewicza piłkarze Kłobuka objęli prowadzenie. Osiem minut później Wojtek Brodowski niczym Leo Messi przeprowadza lewą stroną rajd, ktory kończy fantastycznym uderzeniem pod poprzeczkę I Kłobuk prowadził już 2:0. Mający od pierwszych minut spotkania przewagę piłkarze Kłobuka w 33 minucie po raz trzeci trafiają do bramki rywali. Piotr Szewczyk z prawej strony dośrodkowuje idealnie z rzutu wolnego do Adama Marcinkiewicza, a ten lobem pokonuje bramkarza gości. W 50 minucie spotkania było już praktycznie po meczu. Samobójcze trafienie i Kłobuk prowadzi 4:0. W 82 minucie gościom udaje sie zdobyć honorowego gola, po bramce z rzutu karnego. Kłobuk Mikołajki – Łyna Sępopol 4:1!
Jak mówili po meczu kibice Kłobuka, w takiej formie drużynę chcieliby oglądać.
-Mojej drużynie nie pozostało nic innego jak zagrać o trzy punkty. Z meczu jestem zadowolony, choć ustawienie drużyny, żeby prawidłowo funkcjonowała, nie było proste – powiedział po meczu Marek Zawalich, trener Kłobuka Mikołajki. - Piłkarze pokazali, że potrafią grać na różnych pozycjach. To cieszy I robi rywalizację o miejsce w podstawowym składzie.
- Myślę, że we wczorajszym meczu, to Kłobuk był drużyną lepszą od początku do końca i dlatego wygraliśmy w pełni zasłużenie - ocenił spotkanie Łukasz Gawliński, kapitan drużyny Kłobuka. -  Oprócz czterech strzelonych goli, można było pokusić się nawet o wyższy wynik, aczkolwiek 3 punkty bardzo nas cieszą.
Kłobuk Mikołajki po tym zwycięstwie utrzymał bezpieczne dziewiąte miejsce w tabeli. Nadal samodzielnym liderem pozostaje ekipa Omulew Wielbark. Za tydzień piłkarze Kłobuka zagrają w Bartoszycach z tamtejszą Victorią.
Tabela po XXVI kolejce spotkań grupa 1 klasa okręgowa

1 Omulew Wielbark (26) 66 57-16 awans
2 Orlęta Reszel (26) 59 81-24 awans
3 DKS Dobre Miasto (26) 55 61-23
4 Victoria Bartoszyce (26) 54 67-28
5 Błękitni Orneta (26) 48 50-30
6 Wilczek Wilkowo (26) 38 62-49
7 Warmia Olsztyn (25) 37 36-39
8 MKS Jeziorany (26) 37 43-36
9 Kłobuk Mikołajki (26) 35 46-55
10 Mazur Pisz (26) 27 33-71
11 Granica Bezledy (26) 26 43-62