wtorek, 1 maja 2012

Po piłkarskim weekendzie: Bardzo wysoka porażka Kłobuka, Hetman liderem

Pogromem zakończył się wyjazd piłkarzy Kłobuka Mikołajki na kolejny mecz „okręgówki” z wiceliderem Orlętami Reszel. Zajmujący dziewiąte miejsce w tabeli piłkarze z Mikołajek ulegli drużynie Orląt aż 1:8! Z kolei Hetman Baranowo wygrał 3:1 z Kowalakiem Kowale Oleckie i objął przodownictwo w tabeli.

Mecz dla Kłobuka rozpoczął się bardzo dobrze. Prowadzenie dla podopiecznych Marka Zawalicha dała bramka strzelona przez Wojtka Brodowskiego. Jednak później, z każdą minutą, zaczęli przeważać piłkarze z Reszla i do przerwy prowadzili już 3:1.
W drugiej części meczu dominowali już piłkarze Orląt, którzy „dobili” drużynę Kłobuka, strzelając im kolejne pięć bramek.
- To był dobry mecz do momentu, gdy zaczęliśmy gasnąć. Prowadziliśmy, mieliśmy po chwili kilka dogodnych sytuacji i nie zapowiadało się na tak wysoką porażkę. Ta pogoda nas wykończyła – powiedział po meczu Marek Zawalich, trener Kłobuka Mikołajki. - Trzeba podziękować piłkarzom za walkę. Raz Kłobuk wygrywa 7:1, a raz przegrywa 1:8. To jest sport. O samym meczu należy zapomnieć i szykujemy się teraz do kolejnego meczu.
- Co można powiedzieć po takim meczu. Cóż, najdziwniejsze jest to, że do 25 minuty byliśmy zespołem lepszym, prowadziliśmy 1:0 i mieliśmy kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku. W momencie, kiedy straciliśmy bramkę, to wszystko się zawaliło. Nie wiem, co się z nami stało, trudno mi to wytłumaczyć, bo nic nie zapowiadało takiej katastrofy – powiedział z kolei Łukasz Gawliński, kapitan Kłobuka Mikołajki.
Po tym spotkaniu Kłobuk utrzymał bezpieczne dziewiąte miejsce w tabeli. Kolejnym rywalem piłkarzy z Mikołajek będzie ekipa Wilczka Wilkowo. Mecz odbędzie się o godzinie 15 w najbliższą sobotę w Mikołajkach.
32-56
Zdecydowanie lepsze nastroje panują w zespole Hetmana Baranowo. Podopieczni Cezarego Samborskiego są na dobrej drodze do uzyskania upragnionego awansu do klasy A. W niedzielę w Kowalach Oleckich pokonali Kowalaka 3:1
Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy, którzy chcieli szybko objąć prowadzenie. Po kwadransie gry Hetman mógł prowadzić już 2:0, jednak zawiodła skuteczność. W 26 minucie Hetman traci bramkę po rzucie rożnym. Jednak odpowiedź piłkarzy z Baranowa jest błyskawiczna i już minutę później jest remis. Autorem wyrównującej bramki jest Michał Maciorowski, który precyzyjnym strzałem umieszcza piłkę w bramce. W 35 minucie bliski zdobycia bramki był Rafał Syczew, niestety piłka poszybowała nad poprzeczką. Gdy wszyscy myśleli już o przerwie, Karol Bognacki dośrodkował w pole karne i tym razem Rafał Syczew już się nie pomylił i do przerwy Hetman prowadził 2:1. Początek drugiej połowy to gra w środkowej strefie boiska. W 65 minucie zamieszanie w polu karnym Kowalaka i Michał Maciorowski podwyższa wynik na 3:1. Mimo ataków piłkarzy Kowalaka, wynik do końca meczu się już nie zmienił i Hetman odniósł cenne zwycięstwo 3:1.
Zwycięstwo to pozwoliło piłkarzom Hetmana objąć prowadzenie w tabeli grupy 1 klasy B. Stało się tak po porażce dotychczasowego lidera GLZS Srokowo z Pogonią Banie Mazurskie 2:0. Hetman i Srokowo mają po tyle samo punktów w tabeli, a dodatkowo Hetman ma o jedno spotkanie mniej rozegrane niż piłkarze ze Srokowa.
W najbliższą niedzielę Hetman podejmować będzie w Zełwągach drużynę MOSIR Kętrzyn.