poniedziałek, 28 maja 2012

Pierwsza porażka Hetmana i utrata pozycji lidera

W meczu na szczycie grupy 1 w klasie B w Mazuchówce dotychczasowy lider Hetman Baranowo uległ czwartemu w tabeli Mazurowi Wydminy 1:2. Była to pierwsza porażka piłkarzy z Baranowa w tym sezonie. O tyle jest ona bolesna, że pozbawiła ona przodownictwa w tabeli Hetmana na rzecz ich pogromców.

Pierwsza połowa należała do piłkarzy z Wydmin, którzy cały czas groźnie atakowali. W 39 minucie spotkania gospodarze przewagę potwierdzili zdobyciem bramki.
W drugiej części meczu Hetman zaczął mocniej atakować, jednak do pełni szczęścia brakowało bramki. W 61 minucie gospodarze podwyższyli na 2:0. Trzy minuty później mogło być już po meczu, ale przed utratą trzeciej bramki Hetmana uratował słupek. W 72 minucie kontaktową bramkę strzela Śliwiński. Od tej pory piłkarze z Baranowa dominowali na boisku i mimo stworzenia kilku dogodnych sytuacji, nie udało im się zmienić losów spotkania. Mazur Wydminy – Hetman Baranowo 2:1. Była to pierwsza porażka podopiecznych Cezarego Samborskiego w tym sezonie.
- Pierwsza przegrana w sezonie i utrata pozycji lidera może nas kosztować brakiem awansu. Musimy się zmobilizować na te ostatnie trzy kolejki. Zespół z Wydmin zagrał bardzo dobrze, był to najlepszy zespół, z którym graliśmy do tej pory. Ponadto praca sędziego też na bardzo wysokim poziomie – powiedział po meczu Cezary Samborski, trener Hetmana Baranowo.
Zwycięstwo w tym meczu pozwoliło piłkarzom Mazura Wydminy objąć prowadzenie w tabeli. Hetman spadł na drugie miejsce ze stratą jednego punktu. Awans do klasy A uzyska tylko jeden zespół, a do końca rozgrywek pozostały jeszcze tylko trzy kolejki.
W najbliższą niedzielę w Zełwągach Hetman podejmować będzie przedostatnią w tabeli drużynę Orła Stare Juchy.