czwartek, 6 września 2012

PIŁKA NOŻNA: Jedni wygrywają, drudzy przegrywają

Drużyny piłkarskie z gminy Mikołajki mają za sobą kolejną porcję rywalizacji o punkty. Seniorzy Kłobuka rozegrali już piątą kolejkę spotkań, a piłkarze Hetmana Baranowo rozpoczęli nowy sezon. Grał także drużyny młodzieżowe obu klubów.
Kłobuk Mikołajki
Seniorzy Kłobuka Mikołajki grający w klasie okręgowej nadal pozostają bez zdobyczy punktowej na boisku rywali. Ostatni raz udała im się ta sztuka 19 listopada, kiedy w Jedwabnie ograli Zryw 7:1. W piątej kolejce spotkań zdobycie jakże potrzebnych punktów było bardzo blisko. Kłobuk Mikołajki zmierzył się w Jezioranach z MKS-em. Po pierwszych 45 minutach mający kłopoty kadrowe (m.in. nie grali leczący kontuzje Łukasz Gawliński i Karol Bubienko) piłkarze z Mikołajek prowadzili 2:0, po dwóch bramkach autorstwa Macieja Gawlińskiego (5 i 25 minuta). Niestety, w drugiej części meczu to gości doszli do głosu i w kwadrans rozstrzygnęli losy meczu na swoją korzyść, strzelając między 50 a 65 minutą trzy bramki. Kłobuk Mikołajki – MKS Jeziorany 2:3 (2:0).
Na domiar złego drużyna Kłobuka została ukarana przez WMZPN walkowerem za spotkanie, które odbyło się w Mikołajkach z Warmią Olsztyn i zakończyło się remisem 1:1. Powodem nałożenia kary był brak odpowiedniej liczby zawodników młodzieżowych w drużynie Kłobuka. Zarząd klubu zamierza się jednak odwołać od tej decyzji.
Po pięciu kolejkach Kłobuk Mikołajki spadł na przedostatnie, piętnaste miejsce w tabeli z dorobkiem trzech punktów. W najbliższą sobotę kolejny mecz Kłobuk rozegra w Lidzbarku Warmińskim z Polonią, która zajmuje w tabeli dwunaste miejsce, mając na swoim koncie sześć „oczek”.

16 Zryw Jedwabno 0 3-14
Juniorzy młodsi Kłobuka Mikołajki zadebiutowali w drugiej kolejce spotkań na własnym stadionie. W pierwszej kolejce piłkarze Kłobuka minimalnie przegrali w Węgorzewie z Vęgorią. Kolejnym ich rywalem była faworyzowana ekipa Rominty Gołdap. Od pierwszych minut goście ruszyli ostro do ataku. Po 7 minutach gry Rominta prowadziła już 3:0. Nie podłamało to jednak młodych piłkarzy z Mikołajek. Od 25 minuty piłkarze Kłobuka zaczęliu śmielej i skuteczniej atakować. Wynikiem tego było zdobycie dwóch bramek, po czym goście zaczęli wątpić, że z Mikołajek bez problemu wywiozą trzy punkty. Po przerwie, w miarę upływu czasu, to znowu Rominta zaczeła dochodzić do głosu, zdobywając dwie kolejne bramki. Mimo prowadzenia 5:2, piłkarze Rominty, którzy górowali warunkami fizycznymi, zaczęli dodatkowo grać bardzo brutalnie. Intwerwencja opiekuna Kłobuka Pawła Walczaka u sędziego głownego spotkania nie przyniosła żadnego efektu. Po jednym z ostrych starć z przeciwnikiem podstawowy zawodnik Kłobuka Dawid Bazydło doznał złamania nogi. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rominty Gołdap 9:3.
- Mecz od samego początku nam się nie układał. Moi chłopcy ten mecz przegrali już w szatni. Przestraszyli się warunków fizycznych zawodników z Gołdapi. - ocenił spotkanie Paweł Walczak. - No, niestety tak bywa, że trzeba powalczyć i z takim przeciwnikiem. Ale to żadne wytłumaczenie, że ktoś był od nas większy. Cała drużyna zagrała bardzo słaby mecz. Efektem brutalnej gry przeciwników jest poważna kontuzja Dawida Bazydło, który złamaną ma kość piszczelową, co eliminuje go z gry na pół roku.I jest to dla mnie największa porażka tego meczu, bo chłopak zapowiadał się na bardzo obiecującego zawodnika. Wszyscy trzymamy kciuki za Dawida, aby jak najszybciej wrócił do zdrowia.
W najbliższą sobotę juniorzy młodsi Kłobuka Mikołajki grają w Kruklankach ze Startem.

Hetman Baranowo
Seniorzy UKS Hetman Baranowo po przegranej na finiszu poprzedniego sezonu batalii o awans do klasy A, rozpoczęli nowy sezon. Do tej pory rywalizowali w klasie B w grupie 1, w nowym sezonie znaleźli się w grupie 5 wraz ze „znajomymi” z poprzedniego sezonu z grupy 1 Żaglem Piecki.
- Chcemy zająć jak najwyższe miejsce w rundzie jesiennej i dopiero wtedy podejmiemy decyzje czy walczymy o awans. Chcemy grać bez presji awansu w tym sezonie – mówił przed sezonem Cezary Samborski, trener Hetmana Baranowo.
W pierwszej kolejce Hetman podejmował w Zęłwągach drużynę KP Purda. Mecz rozpoczął się od spokojnych akcji obydwu drużyn. W miarę upływu czasu przejęliśmy kontrolę na boisku, zaczęliśmy stwarzać sytuacje bramkowe. Między 15 a 18 minutą spotkania Hetman miał dwie doskonałe okazję na strzelenie bramek, ale niewiele zabrakło. Kilka minut później jednak piłka znalazła się w siatce piłkarzy KP Purda. Po dośrodkowaniu Bognackiego, debiutujący w składzie Hetmana Piotr Kaczmarski daje prowadzenie dla gospodarzy. Minutę później inny debiutant Przemysław Mendryk podwyższa na 2:0. W 36 minucie najpiękniejsza akcja meczu, dwa krótkie podania i Mendryk zagrywa do Nadrowskiego, który wychodzi sam na sam i strzela trzecią bramkę.
W drugiej połowie Hetman nie potrafi wykorzystać szeregu dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Zabrakło precyzji i dokładności w wykończeniu akcji. Hetman Baranowo – KP Purda 3:) (3:0).
- W tym meczu mieliśmy zdecydowaną przewagę, kontrolowaliśmy przebieg całego spotkania, zawiodła trochę skuteczność, nad którą musimy popracować – podsumował mecz Cezary Samborski.
W najbliższą niedzielę Hetman gra na wyjeździe z LZS Perkunem Orżyny.
Przed rozpoczęciem zmagań ligowych wysoką formę zaprezentowali młodzi piłkarze Hetmana Baranowo. W towarzyskim turnieju, który odbył się w Kozłowie zwyciężyła drużyna Hetman I Baranowo, a druga drużyna Hetmana zajęła piąte miejsce. W turnieju wystąpiło pięć zespołów: Start Kozłowo, Fala Warpuny, Mrągowia Mrągowo, Hetman Baranowo I oaz Hetman Baranowo II.
- Turniej był bardzo emocjonujący. Hetman I wygrał trzy mecze i jeden zremisował co dało nam I miejsce. Z kolei nasza druga drużyna przegrała cztery mecze, jednak nasi młodsi adepci zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, gdyż mimo różnicy wieku, dali z siebie wszystko i zasłużyli na wielkie brawa – podsumował turniej Cezary Samborski, trener Hetmana Baranowo.
Był to ostatni sparingowy turniej, teraz pora na zmagania ligowe.