czwartek, 13 września 2012

PIŁKA NOŻNA: Remis w atmosferze skandalu

Piłkarze Hetmana Baranowo w drugiej kolejce spotkań w grupie 5 klasy B zmierzyli się na wyjeździe z Perkunem Orżyny. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a cały mecz, zdaniem ekipy Hetmana, odbył się w atmosferze skandalu.
W pierwszej połowie spotkania obie drużyny stworzyły sobie po kilka okazji do strzelenia bramki. Jedną z nich wykorzystali w 28 minucie spotkania piłkarze Hetmana, kiedy do siatki trafił Dariusz Nadrowski. Po przerwie Hetman ruszył do ataku, jednak ponownie zabrakło skuteczności. W 88 minucie sędzia dyktuje rzut karny dla gospodarzy, który wykorzystuje zawodnik Perkuna i wynikiem 1:1 kończy się to spotkanie.
W trakcie spotkania, jak i po nim, nie obyło się bez kontrowersji.
- Mecz rozegraliśmy podobno na nowym boisku w Orżynach. Tylko mam pytanie, jak można dopuścić takie nowe boisko do gry – nie krył zdenerwowania Cezary Samborski, trener Hetmana Baranowo.
Jak dodaje szkoleniowiec piłkarzy z Baranowa, podczas meczu jego zawodnicy musieli walczyć nie tylko z rywalem, ale i z boiskiem oraz sędzią nieudacznikiem, który praktycznie nie panował na boisku.
Skandalem można nazwać to, co działo się bezpośrednio po zakończeniu meczu.
- Nasz kapitan zgłosił sędziemu, że będziemy sprawdzać naszych przeciwników. Sędzia nie zezwolił na sprawdzenie zawodników gospodarzy – relacjonuje Cezary Samborski. - Na mecz została wezwana policja, gdyż od sędziego było czuć alkohol. Niestety, mimo naszych próśb, sędzia nie czekał na przyjazd policji, tylko odjechał.
W najbliższą niedzielę w Zełwągach Hetman o godzinie 14.00 zmierzy się z drużyną GKS Dźwierzuty.

10 Kormoran Lutry 0 0-3

Swoje rozgrywki rozpoczęli także młodzicy Hetmana Baranowo. W Rucianem Nidzie rozegrali swój pierwszy ligowy turniej, w ramach którego rozegrali dwa spotkania. W pierwszym z nich spotkali się z drużyną MKS Ruciane Nida. Mecz ten zakończył się pewnym i wysokim zwycięstwem Hetmana 7:1. Bramki dla podopiecznych Cezarego Samborskiego zdobyli: Patryk Kostyk 2, Kacper Plona, Michał Obzejta, Oskar Kłos, Patryk Bobrowski i Jakub Perkowski.
W drugim spotkaniu Hetman zmierzył się z drużyną UKS Mazury Mrągowo. Po wielu niewykorzystanych sytuacjach przez młodych piłkarzy z Baranowa, mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1. Bramkę dla Hetmana zdobył Martin Izdebski.
Drugi mecz graliśmy z UKS Mazury Mrągowo. W tym meczu mieliśmy dwa słupki oraz kilka stu procentowych sytuacji, nasz przeciwnik ograniczył się do bronienia swojej bramki i grał z kontrataku. Mecz zakończył się remisem 1:1.
W innych spotkaniach padły wyniki: UKS Mazury Mrągowo – MKS Ruciane Nida 3:1, Salęt Boże – Mrągowia Mrągowo 2:2, LUKS Huragan Pisz – Znicz Biała Piska 4:0.
Już jutro drugi turniej, który odbędzie się w Piszu.

1 UKS Hetman Baranowo (2) 4 8-2
2 UKS Mazury Mrągowo (2) 4 4-2
3 LUKS Huragan Pisz (1) 3 4-0
4 Salęt Boże (1) 1 2-2
5 Mrągowia Mrągowo (1) 1 2-2
6 Znicz Biała Piska (1) 0 0-4
7 MKS Ruciane Nida (2) 0 2-10