środa, 12 września 2012

ŻEGLARSTWO: Ostatnie regaty z cyklu NIVEA Błękitne Żagle

Najmłodsi adepci żeglarstwa z MKŻ Mikołajki pływający w grupie NIVEA Błękitne Żagle na „Optimistkach” sprawdzili swoją formę podczas kolejnych regat, które odbyły się w dniach 8-9 września w Węgorzewie. W regatach wzięło udział około 100 zawodników z całej Polski.

Młodzi żeglarze nie mieli łatwych warunków do pływania na jeziorze Święcajty. Obok deszczu, zawodnikom towarzyszył silny wiatr. Najmłodsi żeglarze dzielnie sobie radzili, chociaż nie obyło się bez wywrotek w tych trudnych warunkach.
Najlepiej z zawodników MKŻ po raz kolejny wypadła Amelia Długozima, która zajęła drugie miejsce w wyścigu długodystansowym o „Błękitną wstęgę jeziora Święcajty”. Wyprzedziła ją jedynie Adrianna Krystochowicz (UKS MOS Ełk). Spośród startujących 94 zawodników, wyścig ukończyło pięćdziesięciu. Wśród nich znalazł się jeszcze kolega klubowy Amelii Igor Prusinowski, który dopłynął do mety na 47. miejscu.
W klasyfikacji generalnej dziewcząt do lat 11 Amelia zajęła piąte miejsce. Zwyciężyła Urszula Szymanowska (UKS MOS Ełk). W tej kategorii inna zawodniczka mikołajskiego klubu Jowita Ogonowska ukończyła regaty na 17. miejscu.
W kategorii dziewcząt do lat 9 wysokie szóste miejsce zajęła Laura Banach. Pozostałe zawodniczki MKŻ zajęły miejsca: 13. Oliwia Hornicka, 14. Pola Szustak, 15. Wiktoria Tytko.
Wśród chłopców najwyżej uplasował się z zawodników MKŻ Igor Prusinowski, który zajął w „generalce” jedenaste miejsce. Pozostali jego klubowi koledzy zajęli miejsca: 19. Piotr Madej, 25. Robert Niegot, 27. Tymoteusz Merkler.
Regaty w Węgorzewie były ostatnimi w tym roku z cyklu „NIVEA Błękitne żagle”.