poniedziałek, 24 września 2012

ŻEGLARSTWO: Pewne zwycięstwo Mickiewicza i Windorbskiego

Pewnym zwycięstwem załogi MKŻ Mikołajki Mikołaj Mickiewicz – Franciszek Windorbski zakończył się Mikołajski Puchar Młodzika w klasie „Cadet”. Imprezę, której organizatorem był MKŻ Mikołajki, zorganizowano w miniony weekend na jeziorze Mikołajskim.

W regatach, w których uczestniczyli młodzi żeglarze w kategorii wiekowej do lat 14 wzięły udział 22 załogi reprezentujące kluby z Mikołajek, Warszawy, Pisza, Suwałk, Mielna, Mrągowa i Olsztyna.
Załoga Mickiewicz – Windorbski, która w niedawno zakończonej rywalizacji w Pucharze Polski w klasie „Cadet” w kategorii do lat 14 zajęła pierwsze miejsce, pewnie poradziła sobie ze stawką rywali. Mikołaj i Franek wygrali trzy z czterech rozegranych wyścigów (raz zajęli drugie miejsce). Drugie miejsce zajęła załoga Marcel Krajewski – Alicja Oczkowska (MKS Dwójka Warszawa), a trzecie – Mateusz Zaremba – Stanisław Skudniewski (MKS Dwójka Warszawa). W regatach wzięły udział jeszcze trzy załogi z mikołajskiego klubu, które zajęły miejsca poza pierwszą dziesiątką: 12. Paweł Jakubowski – Jakub Witkowski, 14. Adam Łachacz – Can Arslan, 21. Mateusz Michalak – Natan Pupek.
Mickiewicz i Windorbski
Przed młodymi żeglarzami pływającymi na „Cadetach” zostały do rozegrania jeszcze trzy imprezy w tym sezonie. Najpierw wystartują w regatach meczowych o Puchar Karola Jabłońskiego w Suwałkach, a w połowie października w Pucharze Bazy Mrągowo.
Natomiast na przełomie grudnia i stycznia na dalekiej Tasmanii odbędą się Mistrzostwa Świata w klasie „Cadet”. Jednak na dzień dzisiejszy start w tej imprezie stoi pod znakiem zapytania. Przypomnijmy, że awans do kadry narodowej na MŚ uzyskały dwie załogi MKŻ: Karol Zembrzuski – Paweł Jakubowski oraz Mikołaj Mickiewicz – Can Arslan.