wtorek, 25 września 2012

PIŁKA NOŻNA: Planowe zwycięstwo Hetmana Baranowo

Grający w klasie B w grupie V piłkarze UKS Hetmana Baranowo zainkasowali w meczu wyjazdowym z GKS Szczytno komplet punktów. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Cezarego Samborskiego zajmują nadal drugie miejsce, ustępując gorszym stosunkiem bramek liderowi – drużynie Żagiel Piecki.

Mimo, że kolejny rywal Hetmana jak na razie nie zachwycał w rozgrywkach (w trzech kolejkach zdobył zaledwie 3 punkty), to starał się jak mógł, w tym grając często na granicy faulu, przeciwstawić się ekipie z Baranowa.
Od początku spotkania Hetman ruszył do ataków, które często były przerywane faulami piłkarzy GKS Szczytno. Właśnie faul przyczynił się do zdobycia pierwszej bramki przez piłkarzy z Baranowa. W 14 minucie spotkania wychodzący na pozycję „sam na sam” z bramkarzem Przemysław Mendryk zostaje faulowany w polu karnym. Błażej Dziewa pewnie wykonuje „jedenastkę” i Hetman obejmuje prowadzenie. Dalsze minuty meczu, to bardzo twarda gra. W 55 minucie spotkania ponownie faul gospodarzy i sędzia po raz drugi wskazuje „wapno” dla Hetmana. Tym razem bramkarza gospodarzy pokonuje Paweł Maciorowski i Hetman prowadzi 2:0. W 75 minucie piłkarze Samborskiego marnują jedną z najlepszych sytuacji na podwyższenie wyniku. Dwie minuty później gospodarze zdobywają bramkę kontaktową, która jak się później okaże ustala wynik całego meczu. Hetman Baranowo – GKS Szczytno 2:1 (1:0).
- Piłkarze ze Szczytna grają bardzo twardo – ocenia mecz Cezary Samborski, szkoleniowiec Hetmana Baranowo. - Całe szczęście, że tym razem sędzia gwizdał bardzo dobrze. Nie pozwalał na grę kontaktową (pchanie bez piłki, itp.). Jak na razie to chyba najlepsza praca pana sędziego, w meczach, które graliśmy w tym sezonie.
Po tym zwycięstwie Hetman nadal utrzymuje drugie miejsce, mając tyle samo punktów co nowy lider Żagiel Piecki. Dotychczasowy lider Wałpusza 07 Jesionowiec uległa LZS Perkun Orżyny 2:3 i spadł na trzecie miejsce.
Już w najbliższą niedzielę o godzinie 14.00 na boisku w Zełwągach dojdzie do meczu na szczycie. Hetman podejmować będzie Żagiel Piecki. W ubiegłym sezonie Hetman wygrywał oba spotkania z najbliższym rywalem, ale w tym sezonie, patrząc na wyniki, piłkarze z Piecek grają bardzo dobrze.