poniedziałek, 24 września 2012

PIŁKA NOŻNA: Wyrwali im trzy punkty w samej końcówce

Niewiele zabrakło piłkarzom Kłobuka Mikołajki do wywiezienia trzech punktów z arcyważnego wyjazdowego meczu z Łyną Sępopol. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich piętnastu minutach. Kłobuk najpierw odrobił straty, później prowadził, by w ostatnim momencie meczu stracić prowadzenie.

Zarówno Kłobuk, jak ich ich rywale z Sępopola, potrzebowali punktów, ze względu na pozycje które zajmują aktualnie w tabeli. Z konfrontacji z ubiegłego sezonu dwukrotnie zwycięsko wychodził Kłobuk (4:2 w Sępopolu i 4:1 w Mikołajkach).
W Sępopolu przez dłuższy okres meczu kibice nie zobaczyli bramek. Wynik spotkania zaraz po przerwie w 49 minucie otworzył zawodnik Łyny, który pokonał stojącego w bramce Kłobuka Wojtka Brodowskiego. Pięć minut później gospodarze mieli doskonałą okazję na podwyższenie wyniku. Jednak rzut karny przyznany dla Łyny broni Brodowski. Losy całego spotkania rozstrzygnęły się w ostatni kwadrans spotkania. W 78 minucie meczu Cieśliński przepięknym strzałem zza pola karnego pokonuje bramkarza gospodarzy. Jednak po kilku minutach gospodarze ponownie wychodzą na prowadzenie. Jednak piłkarze Kłobuka nie odpuszczają. Błąd obrońcy Łyny i piłkę przejmuje Maciej Gawliński, który wykłada ją Maciorowskiemu i ten znajduje drogę do bramki gospodarzy. Mamy remis. Jeszcze więcej emocji przyniosły ostatnie minuty spotkania. W 90 minucie Marek Zawalich dogrywa prostopadle piłkę do Maciorowskiego, a ten wygrywa pojedynek „sam na sam” z bramkarzem Łyny i Kłobuk wychodzi na prowadzenie. Tydzień temu to Kłobuk uratował remis w meczu z Maurem Pisz w doliczonym czasie gry. Teraz to samo zrobili rywale. W ostatniej akcji meczu piłkarze Łyny doprowadzają do remisu!!! Kłobuk Mikołajki – Łyna Sępopol 3:3 (0:0).
Niestety, remis nie poprawił znacząco pozycji obu ekip. Kłobuk z dorobkiem pięciu punktów zajmuje nadal 14. miejsce, a Łyna plasuje się „oczko” wyżej z ośmioma punktami na koncie. W tej grupie „okręgówki” nastąpiła zmiana lidera. Pierwszej porażki w sezonie doznali piłkarze Wilczka Wilkowo, którzy ulegli u siebie Czarnym Olecko 0:2. Wykorzystali to piłkarze Victorii Bartoszyce, którzy w meczu na szczycie w Biskupcu wygrali z Tęczą 3:0 i zostali nowym liderem.
W najbliższą sobotę o godzinie 16.00 w Mikołajkach Kłobuk podejmować będzie zajmującą przedostatnie miejsce ekipę Granicy Bezledy.